Dental Radyoloji

Panoromik Film ve Çok Daha Fazlası

Dental Radyoloji

Radyoloji sayesinde, muayene esnasında görülemeyen çürük, kemik kaybı ve kök kanalındaki problemler kolayca tespit edilebilmektedir. Diş hekimliğinin; ağız, diş, diş eti ve çevre dokuların hastalık, anormali, gelişim kusurlarını inceleyen, teşhis ve tedavi kriterlerini araştıran ve ağız ve diş sağlığı sorunu olan tüm hastaların tedavi planlamasının yapıldığı radyoloji ayrıca röntgenler ortodontik tedavi ve implant yerleştirilmesinde de diş hekimlerine yardımcı olurlar.

Amaç; hastanın öncelikli şikâyetinin kaynağının tespit edilmesidir. Hastanın mevcut durumu bir bütün olarak ele alınarak, bu sayede mevcut şikâyetler değil, ileride muhtemel sorun yaratabilecek bölgeler de saptanarak şikayet ilerlemeden tedaviye yönlendirilebilir. Bu sayede erken teşhis ile uygulanacak koruyucu ve önleyici tedaviler, ileride oluşacak daha büyük sorunları önleyerek tedaviyi hem daha basit, hem de daha ekonomik hale getirecektir.

  • Tek Diş Grafileri (RVG)
  • Panoramik Grafi
  • Sefalometrik Grafi
  • Temporomandibuler Eklem (TME) Grafisi
  • Dental Volumetrik Tomografi

Şimdi WhatsApp'tan Destek Al

Yanda ki butona tıklayarak anında whatsapp üzerinden yetkili biriyle görüşebilir ve aklınıza takılan her türlü soru hakkında bilgi alabilirsiniz.